Falowniki, czyli jak wybrać najlepszy dla siebie

Falowniki, czyli jak wybrać najlepszy dla siebie

1,00 / 1 głosów

Wybór generatora z falownikiem i transformatorem to jedna z najważniejszych decyzji, jakie będziemy musieli podjąć w ciągu całego roku. Drugi natomiast wpływa na działanie całego domu.

Co to są inwertery?

Aby podłączyć urządzenie elektroniczne, potrzebujemy urządzeń, które pomogą nam w jego pomyślnym działaniu. Są to falowniki, które wykorzystują sterowane prądem źródło napięcia. Są bardzo ważne, ponieważ napięcie w falowniku spada wraz z częstotliwością jego użytkowania. Aby urządzenie działało poprawnie, musi mieć wystarczające zasoby - zarówno pozytywne, jak i negatywne.

Każde urządzenie ze źródłem zasilania musi mieć wystarczającą ilość prądu, aby zasilać się po całkowitym włączeniu. Dotyczy to wielu urządzeń, dla których zasilanie jest dostarczane z gniazdek elektrycznych. Jednak nie zawsze jest możliwe podłączenie urządzenia do niezbędnej energii elektrycznej. Zdarza się, że gniazdko elektryczne w suficie męczy się lub całkowicie zawodzi. Następnie połączenie elektryczne jest tracone, a wadliwe urządzenie natychmiast wyłącza się.

Dlaczego zawsze powinno być tak, że napięcie będzie dostarczane, gdy nie jest wymagane zasilanie?

Powód jest dość prosty. Prawidłowe działanie układu indukcji elektrycznej będzie zależało od stanu napięcia w gniazdku elektrycznym w suficie. Podczas normalnej pracy wszystkie napięcia mogą wynosić ok. 4 wolty

Wadliwe urządzenie wyłącza się natychmiast, gdy nie zostanie znalezione napięcie. Dlatego warto jak najszybciej skontaktować się z producentem i mieć te informacje.

Elektryczne systemy indukcyjne - instalacja

Urządzenia tego typu są instalowane samodzielnie po fakcie (nie wymagają generalnego remontu ani naprawy). Jeśli usterka jest poważna, naprawa trwa nawet krótko.

Ważne jest jak najszybsze wykrycie usterki - jak najszybciej skontaktuj się z producentem.

W jaki sposób należy podłączyć falownik i transformator?

Transformator jest podłączony do falownika - elektroda dodatnia po prawej stronie i elektroda ujemna po lewej stronie. W ten sposób jesteśmy w stanie nawiązać połączenia prądu stałego. Kierunek przepływu prądu przez transformator w całym tym połączeniu powinien być przeciwny do ruchu wskazówek zegara.

Jeśli jednak usterka wystąpi w transformatorze lub falowniku podłączonym do źródła napięcia, bardzo ważne jest, aby ją natychmiast wymienić.

Falownik ma wysoki wskaźnik awaryjności. Skontaktuj się z producentem, aby to sprawdzić.

A co z typami awarii?

Wszystkie falowniki wymagają okresowych przeglądów i napraw (zwykle co 12 miesięcy). W ten sposób wykonywane są odpowiednie testy poszczególnych urządzeń. Każdy falownik wymaga okresowego nadzoru.

Typy awarii najczęściej napotykanych podczas korzystania z systemów indukcyjnych to:

awaria uzwojenia pierwotnego w uzwojeniu pierwotnym (uzwojenie generatora) - charakterystyczny sygnał awarii,

awaria uzwojenia wtórnego w uzwojeniu wtórnym - sygnał charakterystyczny,

awaria uzwojenia pierwotnego w uzwojeniu wtórnym - sygnał charakterystyczny,

awaria uzwojenia wtórnego - sygnał charakterystyczny,

awaria uzwojenia pierwotnego przy drugim wietrze - również charakterystyczny sygnał,

awaria uzwojenia wtórnego w wietrze wtórnym - sygnał charakterystyczny,

Ważne jest również częste sprawdzanie działania falownika i transformatora. Skuteczność czyszczenia i konserwacji falownika zależy od częstych przeglądów i napraw.

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *