Nowoczesne parapety

Nowoczesne parapety

2,20 / 5 głosów

Parapety to cienka warstwa farby pokrywająca szybę wewnątrz budynku. Nowoczesne okna są malowane na zamówienie, przez najbardziej profesjonalnych, innowacyjnych i kreatywnych inżynierów.

Nowoczesne parapety z pewnością muszą pasować do stylu i charakteru budynku, w którym zostaną zamontowane. Parapety wykonane są z wybranego rodzaju szkła. Szyby posiadają kolor i odcień wykończenia, co decyduje o ich trwałości, estetyce i praktyczności. Doskonałym przykładem są parapety na tarasie z okien, które skutecznie pokolorują całą elewację budynku.

Nowoczesne parapety powinny być również wykonane z materiału odpornego na działanie czynników atmosferycznych: gumy, plastiku, tworzywa termoplastycznego i chemicznego.

Wszystkie te cechy sprawiają, że parapet bardzo dobrze komponuje się z całą elewacją naszego budynku. Nawet skromne centralne miejsce, w którym będziemy mogli podarować drobny upominek, stanie się modnym miejscem do celów dekoracyjnych.

Nowoczesne parapety

Szyby zrewolucjonizowały okna, nie mówiąc już o tym, że nie zdobyły drugiego miejsca w historii materiałów okiennych. Dziś pełnią bardzo ważną rolę dekoracyjną nie tylko w biurach i budynkach użyteczności publicznej, ale także w muzeach i konserwatoriach. O trwałości i wydajności pracy powłok parapetowych decyduje specyficzny rodzaj szkła, a mianowicie ultramaryna polikrystaliczna, fluorescencyjna, która w pełni zabezpiecza przed warunkami atmosferycznymi.

Nowoczesne szyby

Najpopularniejsze rodzaje tafli szkła to: pryzmatyczna, fantasmatic, phantasmarine, które całkowicie się od siebie różnią. Te pierwsze mają charakterystyczny kolor przezroczystego ciekłego kryształu, podczas gdy fantazyjne wypełnione są nieprzezroczystym ciekłym kryształem.

Kolorystyka szyb dobierana jest zgodnie ze stylem parapetu: klasyczne, współczesne nowoczesne itp. szyby. Wszystkie te rodzaje tafli szkła można kupić w stanie gotowym w salonie lub specjalnie wykonanych przez artystę.

Warto wspomnieć, że parapety wykonane ze wspomnianego kryształu to nie tylko modna dekoracja, ale także gwarancja walorów estetycznych i użytkowych.

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *